Lavabo genel anlam da tuvalet ve banyolarda el yıkamak için kullanılan, ayrıca mutfakta da kullanılan pis suyu sifon yardımıyla pis su borusuna gönderen bir tesisat elemanıdır.

Mutfaklarda yemek yaparken, bulaşık yıkarken genelde iyi arındırılmamış artıklar çöp kullanmak yerine lavaboya dökülür. Çayın pasosunu, yemek artıklarını birde bulaşık makinesi bu gidere bağlıysa tıkanma olasılığı yükselecektir.

Bunların dışında banyo da kullanılan lavabolar da kıl, deterjan, sabun gibi maddeler gideri tıkayabilir. Lavabo gideri tıkandığında pis kokular meydana gelir, suyun gidere gitmesi yavaşlar hatta su zamanla geri gelir. Hem hijyen hem de sağlık açısından hiç te hoş olmayan görüntüdür bu.

Lavabo tıkandı nasıl açarım; Pompalama yaparak açma girişimi ilk etapta olumlu olsa da zaman içinde problemin kaynağından çözülmediği için sizi zahmete sokmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Kimyasal kullanmak zamanla gider borularına zarar verecektir.

Lavabo ve benzeri yerlerde meydana gelen tıkanıklıklarda Lavabo açma, işlemi uygulanmaktadır. Bu işlemler esnasında da teknolojik cihazlar kullanılmaktadır. Tıkanmış lavaboları açmak kısa sürede açılmasını sağlayan cihazlar günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır.

Tıkalı lavaboların açılmasında kameralı sistemlerin kullanılması, hasar yaşanmasını önlemektedir. Tıkanıklığı açma işlemi uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Ve tıkanık lavabolar bir kâbus olmaktan çıkarılmalıdır.

Tıkanan cismi ya da alanı bulmak için Bursa gider açma firması olarak kameralı cihazlar kullanıyoruz. Sorunun kaynağını tespit ediyor, ona göre müdahale ediyoruz.

Hiçbir yere zarar vermeden kırmadan, tadilata girmeden ekonomik bir şekilde probleminiz gideriyoruz. Bursa da lavabo gideri açma için haftanın 7 günü sizlerin hizmetinizdeyiz.